Spraw, aby miarą twojego sukcesu była ilość dobra, jakie wniesiesz w życie innych ludzi.

Mateusz Kozłowski pracuje w Rozwoju i Szkolnictwie od ponad 12 lat rozpoczynając swoją karierę jako pedagog i metodyk, trener technologii procesów zakupowych i inżynieryjnych w różnych środowiskach (m.in., produkcja, księgowość), trener umiejętności miękkich oraz lider i twórca grup trenerskich w międzynarodowych organizacjach w BPO i SSC. Ostatnie lata to intensywna praca jako Menedżer ds. Projektów Rozwojowych, Trener biznesu, badacz i trener Inteligencji Emocjonalnej – od ponad 8 lat współpracuje z polskimi i międzynarodowymi organizacjami. Jego domeną, oprócz wsparcia efektywności organizacji jest praca na osobistych zasobach pracowników. Doceniany za budowanie szczerej, autentycznej relacji z uczestnikami i interaktywną formę warsztatów.

Jest certyfikowanym trenerem pieczy zastępczej programu “Dobra Rodzina“, kierownikiem projektu oraz opiekunem merytoryczno-metodycznym.

Specjalizuje się w warsztatach, coachingu i konsultingu opartymi na Inteligencji Emocjonalnej – potrafi stworzyć bogatą merytorykę i nietuzinkową metodykę do danych potrzeb zespołu (doświadczenie w szkoleniu wyższej i młodej Kadry Menedżerskiej, Liderów w środowisku produkcyjnym, Sił sprzedaży i IT) oraz personalnych potrzeb. Dodatkowo zgłębia tematy Tożsamości Zespołów i Liderów oraz Zarządzania Procesami Motywacyjnymi zarówno własnymi jak i pracowników. Wspierał z sukcesem organizacje w zmianie kultury organizacyjnej, dynamicznej transformacji firmy, rozwoju talentów w organizacji czy budowaniu tożsamości liderów i zespołów. Ukończył studium Logoterapii o specjalizacji Psychoterapia Integralna: Noo-Psychoterapia, akredytacja przez Viktor Frankl Institut (Wiedeń) i Association of Logotherapy and Existential Analysis.

Ukończył kursy Intensywnej Krótkotrwałej Psychoterapii Dynamicznej, PRINCE 2® Methodology, Psychologia sukcesu zawodowego i proaktywności, Efektywność procesów biznesowych, Inteligencja Emocjonalna Trening i Coaching EQ®, Zarządzanie poprzez wartości zawodowe Trening i Coaching PV®.

Jako konsultant/trener pracował, m.in., dla ABCData, Akomex, Benefit Systems, Berlin Chemie, Caterpillar (w Polsce i na świecie), Conduent, Credit Agricole, DOZ, DrukPak, Europejski Fundusz Leasingowy, ES System K, Eurobank, Fresenius Kabi, Hortex, IKEA (Zbąszynek i Lubawa), MoneyGram, Morpol, Nordzucker, Oras, Pepco, Philips, Printor, PKP Energetyka, ProMedica, PZU, QFG, Raiffaisen Bank Aval, Scanfil, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Vectra.

Prywatnie cieszy się życiem taty dwójki dzieci i męża swojej ukochanej żony. Pasjonuje go literatura dotycząca wielowymiarowości istoty ludzkiej, uwielbia bawić się Lego ze swoimi dziećmi oraz kreatywnie je rozwijać. Gdy wygospodaruje trochę wolnego czasu dla siebie, to słucha rocka progresywnego, muzyki alternatywnej oraz medytuje. Wierzy, że każdy człowiek jest wyjątkowy, ma swój potencjał a jego bogactwem jest różnorodność. Żyje głęboko swoimi wartościami i osobistą misją-wizją, aby pomagać, rozwijać osoby poprzez szczerą, empatyczną i uważną relację, działać efektywnie w sposób odpowiedzialny, kreatywny i holistyczny.

Profil na Linkedin